In memoriam

El-Sher (Turkmen-Kala Azat X Zargul) “Kutšum”

6.11.2006-10.10.2016

Kasvataja V.Karpenko (Venemaa)

kutshum-raam

kutshum-portree


 

Tiitlid:

C.I.B.

MULTI CH

Eesti välimiku tšempion

Venemaa tšempion

Valgevene tšempion

Ukraina tšempion

Sloveenia tšempion

Läti tšempion

Leedu tšempion

Balti tšempion

Eesti Võitja 2010 ja 2012

Balti Võitja 2012

Eesti Veterantšempion

Läti Veteran tšempion

Leedu Veterantšempion

Balti Veterantšempion

Tallinna Veteran Võitja 2015

Balti Veteran Võitja 2015

_______________________________________________________________________________

El-Sher “Kutšum” on minu esimene kesk-aasia lambakoer ja temast sai alguse ka minu suur armastus selle tõu vastu. El-Sher on andnud nime ka kennelile, mis tõlkes tähendab “armastatud Sher (ehk lõvi)”.

El-Sheriga “Kutšumiga”  koos käisin mina oma esimesel koertenäitusel 2007.aastal  ja nii algas meil temaga koos meie näitusekarjäär. Koos õppisime oma vigadest ja arenesime koos. Kutšumiga oleme käinud  umbes 150 näitusel, kuna sellest on kujunenud hobi ja reisid meeldisid meile mõlemale. Reisime Kutšumiga väga palju Lätis, Leedus, Valgevenes, Ukrainas, Austrias, Sloveenias ja muidugi osalesime väga paljudel näitustele Eestis ja Venemaal.

Kutšum oli iseloomult väga põikpäine, uhke ning julge nii nagu üks kesk-aasia lambakoer olema peabki. Samas väga armastav oma pereliikmete suhtes, eriti õrn ja hoolitsev nõrgemate suhtes. Väga rahulik ja haruharva haukuv  Kutšum võis sekundi jooksul muutuda tõeliseks oma kodu kaitsjaks. Kiire reaktsioon ja kiirus on sellised omadused, mida tavapäraselt väga rahulikult koeralt oli raske oodata ja võõraste jaoks oli see  ootamatu. Kutšum ei olnud sõbralik oma tõu ja mõnede teiste tõugude isaste koerte vastu. Oma iseloomult oli ta minu jaoks ideaalne ning Tõeline Kesk-Aasia Lambakoer! Kutšum on end hästi näidanud ka kaitsetestimisel.

El-Sheril “Kutsumil” on olnud üks pesakond, mis sündis 2014.aastal Eestis.

 

 

Tiitlid: