Meist

Meil on väike kesk-aasia lambakoeri kasvatav kennel “Sher Aziz”, mis on oma nime saanud meie esimese kesk-aasia lambakoera El-Sher`i (Turkmen-Kala Azat X Zargul) järgi.

Praegu on meil 3 emast ja 1 isane kesk-aasia lambakoer ning 2017.aastal sündinud pesakonnast jääb koju 1 kutsikas.

Meie eesmärk on ideaalis püüda säilitada välimikult, eelkõige aga iseloomult sellist kesk-aasia lambakoera  nagu aastatuhandeid tagasi kunagi ta oma kodumaal tekkis. See oleks ideaal, mille poole püüelda. Oleme õnnelikud, kui suudame säilitada tõu parimad omadused ja vähemalt mitte rikkuda tõu iseloomu ega välimikku. Me ei soovi minna kaasa moega ega poolda liiga suuri ja iseloomult pehmeid koeri. Kõiki aretuses kasutatavaid koeri testime (kaitsetestimine või tööeksamid). Aretuses kasutame ainult isaseid koeri, kes on oma kodumaal läbinud edukalt samuti testimised (kaitse jm ja/või eksamid).

Kuna peame esmatähtsaks iseloomu ja  tervist, siis ootame seda ka enda tulevastelt kutsikaomanikelt. Me ei areta koeri värvi järgi. Kuna meil praegu on valged ning valged beežiga koerad, siis kutsikad on tavaliselt valged, beežid, punakad.